Denní stacionář třebíčského Denního centra Barevný svět, které na území kraje Vysočina nabízí podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením, mohl letos díky uživatelům mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem nakoupit nové vybavení za 50 tisíc korun.
Nový nábytek a výmalba obnovily důstojnost fungování i vzhledu prostoru, který je důležitý pro psychickou pohodu i další rozvoj handicapovaných klientů centra.
DC Barevný svět, o.p.s. provozuje denní stacionář jedenáctým rokem a již v jeho začátcích mu pomohli dobří lidé z okolí. „Když jsme stacionář zakládali, finančně jsme pokryli provozní náklady, ale na vybavení už peníze nezbývaly. Byli jsme proto vděční za vyřazený a nepotřebný nábytek, který jsme dostali darem. Od té doby se prostory stacionáře postupně s rozšiřující se nabídkou služeb snažíme dovybavovat a zázemí obnovovat tak, aby co nejlépe vyhovovalo požadavkům na místo vhodné pro plnohodnotný a důstojný rozvoj schopností a dovedností našich klientů,“ uvedla ředitelka Denního centra Barevný svět Petra Tučková.
Lidem s mentálním a kombinovaným postižením z Třebíče a okolí pomáhá Barevný svět v rámci služeb sociální rehabilitace, chráněného bydlení, tréninkové zahrady, kavárny i dílny, a právě v denním stacionáři, kde nabízí laskavé a klidné prostředí i podporu v seberealizaci a nezávislosti klientů. K zisku nového vybavení mu pomohl 50tisícový příspěvek od Nadace ČEZ a aktivních uživatelů mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. „Organizovanost, přehled a vizuální pohoda jsou důležitým předpokladem k úspěšnému rozvoji a samostatnému fungování klientů stacionáře. Nás moc těší, že se i tento projekt na Vysočině rozhodli sportovci v naší aplikaci podpořit a za pár chvil pro něj získat dostatečný počet bodů, které umožnily do nesmírně příjemné a sympatické atmosféry stacionáře zakoupit i odpovídající vybavení,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.
Podpořit vybraný veřejně prospěšný projekt prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem je velmi jednoduché. Stačí si ji nainstalovat do svého telefonu a pomocí vlastního pohybu generovat body, které Nadace ČEZ následně přemění ve finanční příspěvek. Aplikace zaznamenává přitom hned několik druhů aktivit, jako například běh, chůzi, lyžování nebo tanec. Celkem už s aplikací pomáhá přes 256 tisíc lidí. Více na www.pomahejpohybem.cz.