Основна інформація на випадок радіаційної аварії призначений для вас, мешканців зони аварійного планування АЕС Дуковани, служить для забезпечення вашої готовності до можливої радіаційної аварії.
телефон: 561 105 519, 561 102 992
e-mail: infocentrum.edu@cez.cz
веб-сторінка: www.cez.cz, www.aktivnizona.cz
Facebook: www.facebook.com/ICDukovany
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VÁŽENÍ OBČANÉ,
nacházíte se na webových stránkách se základními informacemi pro případ radiační havárie, které jsou určeny pro vás, obyvatele v zóně havarijního plánování Jaderné elektrárny Dukovany. Slouží k zajištění vaší připravenosti na případnou radiační havárii.
Doporučujeme vám:
seznámit se s obsahem základních informací a nenajdete-li odpovědi na všechny otázky, které vás v této souvislosti napadají, obraťte se na Informační centrum Jaderné elektrárny Dukovany, které vám podá doplňující informace,
SPOJENÍ NA INFORMAČNÍ CENTRUM JE DUKOVANY:
Otevřeno je každý den, včetně státních svátků, s výjimkou prvního pondělí v měsíci, pondělí velikonočního, 24.–26. 12. a 1. 1., a to: po–ne od 9.00 do 16.00 hodin
V období letních prázdnin je provozní doba prodloužena: po–ne od 9.00 do 17.00 hodin.
Zaregistrovat se můžete zde.
Registrovaní uživatelé dostanou informaci např. o:
Radioaktivita je přirozená schopnost některých látek (přírodních i umělých) samovolně se přeměňovat (rozpadat se). Při této přeměně radioaktivní látky vysílají neviditelné záření (ionizující záření), které má schopnost pronikat hmotou, tedy i lidským organismem. Některé druhy ionizujícího záření jsou velmi málo pronikavé a k jejich záchytu stačí například tenká vrstva papíru. Jiné jsou však tak pronikavé, že na jejich pohlcení je nutná silná vrstva těžkých materiálů, například olova nebo betonu.
Průnik záření různými druhy materiálů
Ionizující záření může nepříznivě působit na lidský organismus. Nejlepší ochranou je snížení působení ionizujícího záření na lidský organismus.
Ionizující záření se vyskytuje všude kolem nás již od vzniku naší planety, nezávisle na existenci člověka. K přírodním zdrojům ionizujícího záření patří kosmické záření a záření radioaktivních prvků obsažených v zemské kůře, ale i přírodní radioaktivní látky v nás samotných.
Mezi umělé zdroje ionizujícího záření patří zdroje ionizujícího záření využívaného ve zdravotnictví, v průmyslu – včetně jaderných zařízení, ve vědě, výzkumu; a dále radionuklidy nacházející se v životním prostředí po haváriích jaderných elektráren (spojených s únikem radioaktivních látek) a po zkouškách jaderných zbraní. Je nutno podotknout, že kromě lékařského ozáření se ostatní umělé zdroje na ozáření člověka podílí minimálně.
Příspěvky různých zdrojů na ozáření člověka
Přeměna radioaktivních látek může trvat zlomky sekund, ale také až tisíce let. Intenzita radioaktivity je vlastností dané látky a je označována veličinou A – aktivita. Aktivita charakterizuje množství radioaktivní látky, je to počet radioaktivních přeměn (rozpadů) v dané látce za jednotku času. Jednotkou aktivity je becquerel (Bq).
Živá hmota může být ionizujícím zářením poškozena, přičemž míra poškození závisí především na obdržené dávce záření. Dávka je poměr energie předané ionizujícím zářením na jednotku hmotnosti. Jednotkou dávky je Gray (Gy).
Jaderná elektrárna využívá přeměnu tepelné energie získané štěpením jaderného paliva v reaktoru k výrobě elektrické energie.
Celý proces vzniku tepla, výroby páry pro pohon turbíny a ochlazování páry po průchodu turbínou se uskutečňuje ve třech navzájem oddělených okruzích.
První – primární (jaderný) okruh tvoří:
Hlavní funkcí primárního okruhu je odvedení tepla vznikajícího v reaktoru při štěpení jaderného paliva a jeho předání sekundárnímu okruhu prostřednictvím parogenerátorů, tj. tepelných výměníků, ve kterých se tvoří pára.
Druhý - sekundární (nejaderný) okruh tvoří:
Funkcí sekundárního okruhu je využít páru vzniklou v parogenerátorech k roztočení lopatek turbíny. Turbína roztáčí generátor, který vyrábí elektrickou energii.
Třetí – terciární (nejaderný) okruh chladící vody odvádí zbytkové teplo z kondenzátorů turbíny do chladících věží.
Hlavní funkcí tohoto okruhu je zpětná kondenzace páry prošlé turbínou na vodu.
Schéma jaderné elektrárny Dukovany
Primární okruh:
1. reaktor, 2. parogenerátor, 3. hlavní cirkulační čerpadlo, 4. hlavní uzavírací armatury, 5. kompenzátor objemu, 6. barbotážní nádrž
Sekundární okruh:
7. vysokotlaký díl turbíny, 8. nízkotlaký díl turbíny, 9. generátor, 10. transformátor, 11. separátor přihřívač, 12. kondenzátor, 13. kondenzátní čerpadlo 1. stupně, 14. bloková úpravna vody, 15. kondenzační čerpadlo 2. stupně, 16. ohřívač nízkotlaké regenerace, 17. napájecí nádrž, 18. napájecí čerpadlo, 19. ohřívač vysokotlaké regenerace
Terciární okruh:
20. chladící věž, 21. čerpadla cirkulační chladící vody
Základním principem bezpečnosti jaderné elektrárny je zajištění neporušenosti ochranných bariér, které brání úniku radioaktivních látek, obsažených v jaderném palivu v reaktoru, do okolního životního prostředí.
Při možných poruchách provozu jaderné elektrárny chrání tyto bariéry bezpečnostní systémy. Bezpečnostní systémy jsou zálohovány a do provozu jsou uváděny automaticky. I v případě havárie jsou radioaktivní látky zadrženy v prostoru ochranné obálky. Pravděpodobnost, že by přitom současně nastala i porucha ochranné obálky, je velmi malá. Pokud by však k takové málo pravděpodobné poruše přesto došlo, použijí se pro zabezpečení ochrany obyvatelstva předem naplánovaná ochranná opatření.
Principiální schéma ochranných bariér jaderné elektrárny
Radiační havárie je událost, která vede nebo může vést k překročení limitů ozáření, a která vyžaduje zavedení neodkladných ochranných opatření pro obyvatelstvo, jež by zabránily překročení limitů nebo zhoršování situace z pohledu zajištění radiační ochrany.
Radioaktivní látky mohou být ve formě plynů nebo aerosolů odnášeny větrem do okolí jaderné elektrárny. Následně se mohou usazovat na budovách, půdě, rostlinách, případně lidské pokožce nebo našich oděvech a v životním prostředí obecně. Tento proces nazýváme kontaminací.
Radioaktivní látky se do lidského organismu mohou dostat vdechnutím (tzv. inhalací) nebo konzumací kontaminovaných tekutin a potravin (tzv. ingescí) a způsobovat tak vnitřní (interní) ozáření. Radioaktivní látky usazené na povrchu terénu mohou způsobit vnější ozáření osob (tzv. ozáření z oblaku a depozitu).
Možné cesty ozáření
Jakým způsobem a v jaké koncentraci se budou radioaktivní látky šířit mimo jadernou elektrárnu je především ovlivněno:
Koncentrace radioaktivních látek a tím i míra ohrožení obyvatelstva radioaktivními látkami závisí na konkrétních meteorologických podmínkách a klesá s rostoucí vzdáleností od zdroje a časem od ukončení úniku radioaktivních látek.
Základem radiační ochrany je omezení ozáření člověka ionizujícím zářením. Účinným a nejdůležitějším způsobem ochrany je ukrytí.
Již pouhým pobytem v budovách se zavřenými okny a dveřmi se podstatně omezí účinky radioaktivního záření. Nejlepší ochranu před účinky radioaktivních látek poskytují uzavřené, zděné prostory.
Významným opatřením je také jódová profylaxe. Jednou z látek unikajících při radiační havárii jaderných zařízení je radioaktivní jód. Jód má tendenci shromažďovat se ve štítné žláze člověka. Aby se předešlo hromadění radioaktivního jódu ve štítné žláze a následnému poškozeni zdraví, užívají se tablety s jódem neradioaktivním, ve formě jodidu draselného. Správné načasování požití tablety jodidu draselného zajistí plné nasycení štítné žlázy neradioaktivním jódem, zabrání hromadění radioaktivního jódu a tím poškození štítné žlázy.
Dalším opatřením je evakuace, která je řízena orgány veřejné správy. Podrobnosti o evakuaci dále.
ZHP je oblast v okolí Jaderné elektrárny Dukovany, kde se uplatňují požadavky na přípravu a případnou realizaci opatření na ochranu obyvatelstva.
Při radiační havárii mohou být v ZHP realizována tato ochranná opatření k omezení ozáření obyvatel:
ZHP je rozdělena jednak do tří pásem představujících kružnice (pásma) o poloměrech 5 km, 10 km a 20 km od jaderné elektrárny, a na 16 kruhových výsečí. Přesný průběh hranic sektorů a středového prostoru je přizpůsoben místním územním poměrům.
Schematické znázornění ZHP
Podrobná mapa ZHP je uvedena v příloze na konci základních informací.
Všeobecné zásady a chování
RESPEKTUJTE situaci a snažte se získávat informace z oficiálních zdrojů (rozhlas, televize, místní rozhlas apod.).
Na čísla tísňového volání volejte pouze v případech ohrožujících zdraví, život, majetek, vaší bezpečnost či veřejný pořádek:
POMÁHEJTE sousedům, zejména starým a nemocným lidem.
UVĚDOMTE SI, že největší hodnotu má lidský život a zdraví, teprve potom záchrana majetku.
UPOSLECHNĚTE pokynů záchranných složek a orgánů veřejné správy.
Účelem varování a informování je zajistit, aby obyvatelstvo provedlo vyhlášená ochranná opatření (ukrytí, jodová profylaxe) vedoucí ke snížení působení uniklých radioaktivních látek na minimum.
Prvním opatřením při vzniku radiační havárie je varování obyvatelstva varovným signálem VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA (kolísavý tón po dobu 140 sekund, který může zaznít 3× po sobě) prostřednictvím:
sítí sirén,
místními informačními systémy (místním rozhlasem)
Grafické znázornění signálu „Všeobecná výstraha“
Bezprostředně po doznění varovného signálu bude následovat tísňová informace s pokyny pro obyvatelstvo prostřednictvím:
Ve vlastním zájmu se řiďte pokyny orgánů veřejné správy, které obdržíte prostřednictvím vysílání hromadných sdělovacích prostředků, místních hlášení nebo jiným způsobem v místě obvyklým.
Ukrytí se plánuje na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 2 dny.
Ukrytí v domech
Jestliže se v době vyhlášení ukrytí nacházíte doma, doporučujeme vám dodržovat následující opatření:
V předškolních a školních zařízeních bude o děti řádně postaráno jejich personálem. Pokud se vaše děti nacházejí v předškolních nebo školních zařízeních, není nutné je vyzvednout nebo s nimi nějakým způsobem navázat kontakt. Pohyb na volném prostranství může být pro vaše děti i pro vás nezdravý.
V případě, že vaše děti jsou doma bez dozoru, pokuste se s nimi spojit a informujte je o situaci. Zároveň informujte o vašem dítěti starostu obce.
Vzpomeňte si, zda ve vaší blízkosti nežijí lidé, kteří pro nemoc, upoutání na lůžko, omezené zrakové, sluchové anebo pohybové schopnosti a podobně, mohli vyhlášení signálu přeslechnout, nebo v důsledku svých omezených možností na ně nedokážou patřičně reagovat. Upozorněte je na vzniklou situaci a pomozte jim provést vyhlášená ochranná opatření, popřípadě kontaktujte starostu vaší obce.
Pokud musíte z jakéhokoli důvodu opustit byt nebo budovu, v níž se ukrýváte, doporučujeme:
• Omezit dobu opuštění úkrytu na nezbytně nutnou dobu.
• Chránit si dýchací cesty a oči.
• Chránit si povrch těla.
K vlastní ochraně použijte jednoduché pomůcky, které lze vytvořit z dostupných prostředků domácnosti. Ochrana dýchacích cest a očí se provádí improvizovanou rouškou jako je navlhčený kapesník, ručník, přeložená gáza, brýle apod.
K ochraně povrchu těla lze použít kombinézu, kalhoty, sportovní soupravu apod., přes ně např. pláštěnku, dlouhý kabát, rukavice (pryžové, kožené), gumové holínky nebo návleky na obuv z umělé hmoty (popř. návleky z plastových sáčků na ruce i nohy), na hlavu pokrývku hlavy (klobouk, čepici, kuklu atp.).
Po návratu do budovy provést individuální dekontaminaci:
Viditelně označte objekt s ukrytými zvířaty vyvěšením formuláře C – označení opouštěného objektu pro péči o zvířata.
Požití tablet jodidu draselného proveďte jednorázově v předepsaném dávkování po výzvě v hromadných sdělovacích prostředcích. Zpoždění v požití má za následek snížení ochranných účinků.
Bude-li to situace vyžadovat, budete prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků nebo orgánů veřejné správy vyzváni k požití další dávky v průběhu 24 - 48 hodin, popřípadě vám budou dodány dávky jodidu draselného na další dny.
Předepsané dávkování jodidu draselného je uvedeno v příbalové informaci, kterou si pozorně přečtěte. Jde o následující dávkování:
Dávkování jodidu
Tablety jste dostali a jsou vám pravidelně obměňovány před uplynutím doby jejich použitelnosti cestou obecního úřadu.
Jodid draselný běžně nemá vedlejší účinky. Jódová profylaxe se proto provádí u všech osob včetně dětí, těhotných a kojících matek, vyjma osob, které jsou vůči podávanému preparátu přecitlivělé. Osoby s prokázanou přecitlivělostí na jódové preparáty či s poruchou štítné žlázy (zejména po 40.–45. roce věku) by se měly už nyní poradit při nejbližší návštěvě lékaře, jak postupovat v případě vyhlášení opatření jódové profylaxe.
Upozornění k jódové profylaxi:
Pokud z nějakých důvodů nemáte tablety k dispozici v budově, ve které se v daném okamžiku nacházíte, nevycházejte pro ně ven. Ukrytí je z hlediska vaší ochrany důležitějším opatřením.
Evakuace z ohrožené části území je mezním, ale současně nejúčinnějším opatřením.
Pokyny k přípravě a zahájení provedení evakuace budou vysílány hromadnými sdělovacími prostředky a upřesňovány místními sdělovacími prostředky nebo jiným způsobem obvyklým ve vaší obci.
Evakuace se provádí podle skutečné situace (úrovně kontaminace v daném území) a časových možností s ohledem na připravenost subjektů, které se na evakuaci podílí.
Pro evakuaci jsou voleny vhodné trasy, které vedou přes předem určená místa, kde se kontroluje kontaminace, případně se provádí dekontaminace. Takové místo nazýváme ‚‚místo dekontaminace’’. Trasy dále pokračují přes předem stanovená přijímací střediska, do míst nouzového ubytování. Přijímací středisko se určuje podle obce, z které jste evakuováni. Přijímací střediska jsou uvedena v tabulce „Přehled přijímacích středisek a příjmových obcí “ v závěru těchto základních informací. Organizovaný návrat se uskuteční, pominou-li důvody, pro které byla evakuace nařízena.
Jste-li vyzváni k provedení evakuace, dodržujte následující instrukce:
Pro případ opuštění domácnosti v důsledku vzniku radiační havárie a nařízené evakuace si připravte evakuační zavazadlo.
Doporučený obsah zavazadla lze rozčlenit do několika logických skupin:
1. jídlo a pití + nádobí,
2. cennosti a dokumenty,
3. léky a hygiena,
4. oblečení a vybavení pro přespání,
5. přístroje, nástroje a zábava.
1. skupina: trvanlivé a dobře zabalené potraviny, pitná voda (vše na 2–3 dny pro každého člena domácnosti), hrnek nebo miska, příbor a otvírák na konzervy.
2. skupina: osobní dokumenty (rodný list, občanský průkaz, cestovní pas, kartička zdravotní pojišťovny), jiné důležité dokumenty (pojistné smlouvy, stavební spoření, smlouvy o investicích, akcie, případně poslední lékařské zprávy) a peníze v hotovosti + platební karty.
3. skupina: pravidelně užívané léky nebo zdravotní pomůcky (brýle, kontaktní čočky atd.), hygienické potřeby v přiměřeném množství.
4. skupina: oblečení odpovídající danému ročnímu období, náhradní prádlo a obuv, spací pytel, karimatka, pláštěnka nebo deštník.
5. skupina: mobilní telefon s nabíječkou, svítilna, zavírací nůž, šití, psací potřeby a dále předměty pro vyplnění volného času – knihy, hračky pro děti, společenské hry.
Každé zavazadlo opatřete cedulkou se jménem, adresou a číslem mobilního telefonu majitele. Obalte plastovou fólií, nebo jej vložte do plastového pytle a těsně uzavřete. Cedulku se jménem a adresou dejte do kapsy i malým dětem. Do příručního dobře uzavíratelného zavazadla si pro případ dekontaminace zabalte jedno náhradní oblečení, včetně spodního prádla a obuvi. Příruční zavazadlo také zabezpečte proti kontaminaci, stejně jako evakuační zavazadlo.
Před odchodem ze svého bytu proveďte následující opatření:
Pokud máte zvířata:
Během vaší nepřítomnosti ochrání váš majetek Policie ČR a příslušníci Armády ČR. Nepovolaným osobám je pobyt v evakuovaném prostoru zakázán.
Pokud jste zdravotně postiženi nebo fyzicky omezeni a nemůžete provést všechna opatření spojená s vaší evakuací:
Evakuaci lze provést:
1. vlastním vozidlem za těchto předpokladů:
Dále:
Po příjezdu na místo dekontaminace se provede kontrola případné kontaminace.
V případě zjištěné kontaminace bude vaše vozidlo dekontaminováno, případně sami projdete stanovištěm osobní dekontaminace. Postupujte podle pokynů záchranných složek na místě.
Můžete-li si zabezpečit vlastní ubytování, využijte této možnosti. V každém případě vás žádáme: informujte o svém příjezdu obecní úřad obce v místě vašeho vlastního ubytování. I v případě evakuace do místa vlastního ubytování musíte dodržet stanovenou evakuační trasu v zóně havarijního plánování a projet místem dekontaminace.
2. hromadnými dopravními prostředky určenými k evakuaci:
Do jednotlivých obcí budou přistaveny autobusy, které vás dopraví do určených míst.
S konkrétními místy přistavení vás seznámí váš obecní úřad. Jsou volena tak, aby váš pobyt ve volném prostoru po opuštění úkrytu a při přemístění k autobusu byl co nejkratší. Nasedání do autobusu na určeném shromaždišti bude zahájeno klaksonem autobusu a upřesněno místním rozhlasem nebo jiným způsobem v místě obvyklým.
Po výzvě k nasednutí do autobusu i při využití vlastního vozidla (pokud je zaparkováno mimo vaše obydlí), je třeba dodržovat tato opatření:
Evakuační trasy (EVA):
1. Dukovany » Mohelno » Březník » Kralice n. Oslavou » Jinošov » Jasenice » Tasov
2. Rapotice » Kralice n. Oslavou » Náměšť n. Oslavou » Vladislav » Třebíč
3. Náměšť n. Oslavou » Jinošov » Velká Bíteš
4. Dalešice » Stropešín » Koněšín » Smrk » Budišov
5. Hrotovice » Zárubice » Lipník » Klučov » Střítež » Třebíč
6. Rouchovany » Přešovice » Radkovice u Hrotovic » Myslibořice » Jaroměřice n. Rokytnou » Moravské Budějovice
7. Slavětice » Kramolín » Hartvíkovice » Koněšín
8. Mohelno » Kladeruby » Sedlec » Vícenice u Náměště n. Oslavou
9. Stropešín » Valeč » Odunec » Račice » Myslibořice
10. Tavíkovice » Újezd » Slatina » Střelice » Jevišovice » Boskovštejn » Pavlice » Blížkovice
11. Horní Kounice » Medlice » Višňové » Horní Dunajovice » Želetice » Vítonice » Prosiměřice » Oleksovice
12. Džbánice » Trstěnice » Hostěradice » Miroslav » Olbramovice » Branišovice
13. Rešice » Tulešice » Vémyslice » Dobelice » Olbramovice » Branišovice
14. Horní Dubňany » Dolní Dubňany » Dobřínsko » Moravský Krumlov » Olbramovice » Branišovice
15. Rapotice » Stanoviště » Velká Bíteš
16. Zbraslav » Zastávka » Rosice » Autodrom Brno
17. Ketkovice » Oslavany » Ivančice » Neslovice » Tetčice » Autodrom Brno
V přijímacím středisku nebo v příjmové obci vám bude přiděleno místo nouzového ubytování. V místech nouzového ubytování pro vás bude zajištěno stravování včetně pitného režimu.
Evakuační trasy jsou voleny tak, aby doprava po komunikacích byla plynulá, nedocházelo ke komplikacím, nebránilo se příjezdu technických prostředků, a v co nejkratší době mohlo být opuštěno ohrožené území přes místa dekontaminace. Konkrétní využití evakuačních tras bude upřesněno dle aktuálního vývoje situace. Od místa dekontaminace do přijímacího střediska budou trasy voleny operativně.
Evakuovaná obec |
Evakuační a přijímací středisko |
Horní Dubňany |
Brno, Králova 45 |
Rešice |
Brno, Kounicova 507/50 |
Evakuovaná obec |
Evakuační a přijímací středisko |
Biskoupky |
Brno, Mánesova 12c |
Čermákovice |
Brno, nám. Míru 4 |
Dobřínsko |
Brno, J. Babáka 3/5 |
Dolní Dubňany |
Brno, Kohoutova 3-11 |
Džbánice |
Brno, Klácelova 2 |
Horní Kounice |
Brno, Sladkého 13 |
Jamolice |
Brno, Kounicova 46 |
Medlice |
Brno, Tvrdého 7 |
Přeskače |
Brno, Mánesova 12 |
Senorady |
Brno, Vinařská 5 |
Tavíkovice |
Brno, Purkyňova 93 |
Tulešice |
Brno, bří Žůrků 5 |
Újezd |
Brno, Lomená 48 |
Vémyslice |
Brno, Kolejní 2 |
Evakuovaná obec |
Příjmová obec |
Babice u Rosic |
Bílovice n. S. |
Běhařovice |
Velké Pavlovice |
Bohutice |
Pohořelice |
Bojanovice |
Olbramkostel |
Boskovštejn |
Šanov |
Černín |
Šatov |
Čučice |
Hrušovany u Brna |
Dobelice |
Rajhradice |
Hluboké Mašůvky |
Bítov |
Horní Dunajovice |
Lančov |
Hostěradice |
Dolní Dunajovice |
Hostim |
Pasohlávky |
Ivančice |
Brno |
Jevišovice |
Mikulov |
Jezeřany - Maršovice |
Klobouky u Brna |
Jiřice u M. Budějovic |
Starý Petřín |
Kadov |
Těšany |
Ketkovice |
Lomnice |
Kratochvilka |
Drásov |
Křepice |
Oslnovice |
Kyjovice |
Hnanice |
Lesonice |
Troubsko |
Lukovany |
Újezd u Brna |
Mikulovice |
Štítary |
Miroslav |
Hustopeče |
Miroslavské Knínice |
Šitbořice |
Moravský Krumlov |
Břeclav |
Morašice |
Březí |
Našiměřice |
Žabčice |
Neslovice |
Šlapanice |
Němčičky |
Horní Břečkov |
Nová Ves u Oslavan |
Sokolnice |
Olbramovice |
Čejč |
Oslavany |
Hodonín |
Petrovice |
Ořechov |
Plaveč |
Vlasatice |
Prosiměřice |
Drnholec |
Příbram na Moravě |
Boskovice |
Rosice |
Bzenec |
Rozkoš |
Šumná |
Rudlice |
Uherčice |
Rybníky |
Želešice |
Skalice |
Jedovnice |
Slatina |
Hevlín |
Stanoviště |
Mokrá-Horákov |
Střelice |
Vrbovec |
Tetčice |
Tišnov |
Trstěnice |
Slavkov u Brna |
Tvořihráz |
Adamov |
Újezd u Rosic |
Ochoz u Brna |
Vedrovice |
Velké Bílovice |
Vevčice |
Velký Karlov |
Višňové |
Žarošice |
Vítonice |
Sedlec |
Výrovice |
Břežany |
Vysoké Popovice |
Pozořice |
Zakřany |
Židlochovice |
Zastávka |
Vyškov |
Zbraslav |
Kuřim |
Zbýšov |
Kyjov |
Želetice |
Rousínov |
Žerotice |
Měnín |
Evakuovaná obec |
Příjmová obec |
Dukovany |
Třebíč, Manž. Curieových 1112 |
Mohelno |
Třebíč, Manž. Curieových 1112 |
Rouchovany |
Mor. Budějovice, Havlíčkova 933 |
Slavětice |
Mor. Budějovice, Havlíčkova 933 |
Šemíkovice |
Mor. Budějovice, Havlíčkova 933 |
Evakuovaná obec |
Příjmová obec |
Bačice |
Třebíč |
Březník |
Velká Bíteš |
Dalešice |
Třebíč |
Hrotovice |
Třebíč |
Kladeruby |
Velká Bíteš |
Kramolín |
Třebíč |
Krhov |
Třebíč |
Kuroslepy |
Velká Bíteš |
Lhánice |
Třebíč |
Litovany |
Mor. Budějovice |
Popůvky |
Třebíč |
Přešovice |
Mor. Budějovice |
Račice |
Třebíč |
Sedlec |
Třebíč |
Stropešín |
Třebíč |
Evakuovaná obec |
Příjmová obec |
Biskupice |
Domamil |
Blatnice |
Police |
Boňov |
Menhartice |
Častotice |
Kojetice |
Číměř |
Okříšky |
Dol. Vilémovice |
Předín |
Hartvíkovice |
Stařeč |
Hluboké |
Pavlov u V. Meziříčí |
Horní Lhotice |
Vidonín |
Chroustov |
Kouty |
Jaroměřice n. Rok. |
Jemnice |
Jasenice |
Bory |
Jedov |
Str. Zhoř |
Jinošov |
Strážek |
Klučov |
Martínkov |
Koněšín |
Petrovice |
Kozlany |
Bransouze |
Kralice n. Osl. |
Křižanov |
Krokočín |
Heřmanov |
Lesní Jakubov |
Kundratice |
Lipník |
Budkov |
Myslibořice |
Želetava |
Naloučany |
Netín |
Náměšť n. Osl. |
Žďár n. Sáz. |
Ocmanice |
Bohdalov |
Odunec |
Čáslavice |
Ohrazenice |
Mladoňovice |
Okarec |
Římov |
Okrašovice |
Čechtín |
Ostašov |
Radotice |
Otradice |
Nová Ves |
Petrůvky |
Jiratice |
Plešice |
Kouty |
Pozďatín |
Chlístov |
Pozďátky |
Čechtín |
Příložany |
Kostníky |
Příštpo |
Slavíkovice |
Pucov |
Osová Bitýška |
Pyšel |
Rokytnice n. Rok. |
Radkovice u Hrotovic |
Lesonice |
Rapotice |
Měřín |
Ratibořice |
Třebelovice |
Slavíčky |
Čechtín |
Smrk |
Heraltice |
Střížov |
Okříšky |
Studenec |
Přibyslavice |
Sudice |
Radostín n. Osl. |
Štěpánovice |
Oponešíce |
Třebenice |
Kouty |
Třesov |
Čechočovice |
Valeč |
Opatov |
Vaneč |
Rokytnice n. Rok. |
Vícenice |
Moravec |
Vladislav |
Okříšky |
Zahrádka |
Kojetice |
Zárubice |
Lhotice u Jemnice |
Zňátky |
Pikárec |